Agropromocja 2018

Agropromocja 2018

       Agropromocja jest największą wystawą rolniczą w regionie, od 28 lat wpisaną w kalendarz najważniejszych imprez promocyjno-handlowych w Małopolsce. Wydarzenie spotyka się rok rocznie z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników i zwiedzających. W tym roku wystawa została zorganizowana w  weekend 08-09.09.2018 r.

W tym roku podczas Agropromocji swoje produkty zaprezentowało ponad 400 wystawców z całego kraju, którzy oferowali swoje produkty i usługi. Na straganach można było zobaczyć maszyny rolnicze i urządzenia do produkcji rolnej, środki ochrony roślin, nawozy, pasze, elementy budownictwa wiejskiego i budynków inwentarskich. Jak co roku można zobaczyć również wystawy zwierząt: owce, króliki, szynszyle, ptaki ozdobne, zwierzęta akwariowe, konie, a także alpaki, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Ponadto wystawiono kiermasze ogrodnicze i rękodzieła ludowego. Można też było kupić żywność ekologiczną i wyprodukowaną na wsiach, a więc wędliny, nabiał, świeży chleb, owoce, warzywa, miód, soki, nalewki i wiele innych.

Podczas tegorocznej edycji imprezy można było także podziwiać występy: Zespołu Pieśni i tańca „Nawojowiacy”, Zespołu Folklorystycznego „Piecuchy”, Zespołu Regionalnego „Mystkowianie” czy orkiestry dętej Towarzystwa Przyjaciół Muzyki z Ptaszkowej.

Nie zabrakło także obecności Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu. Na dwóch stoiskach oferowaliśmy przede wszystkim owoce i warzywa z terenów Sądecczyzny, produkty spożywcze, a także sprzęt nasienno- zaopatrzeniowy, sadzonki krzewów i kwiatów.