O nas

Nasza siedziba

 
 

Kim jesteśmy

Spółdzielnia Ogrodnicza „Ziemi Sądeckiej” w Nowym Sączu istnieje już ponad 100 lat. Zrzeszamy 178 członków i zatrudniamy blisko 150 pracowników. Spółdzielnia zarządzana jest przez 2-osobowy Zarząd i nadzorowana przez 21-osobową Radę Nadzorczą. Jesteśmy Spółdzielnią nowoczesną, profesjonalną, prężną, dynamiczną i jedną z nielicznych, która zajmuje się problemami sadownictwa i warzywnictwa.

Co robimy

Aktywnie uczestniczymy w rozwoju produkcji owoców i warzyw poprzez współudział w organizacji seminariów, szkoleń, konferencji dla producentów w naszym regionie. Bierzemy także udział w programach dotyczących a także w wielu imprezach promujących sadownictwo i warzywnictwo. Każdego roku SOZS bierze udział w różnorakich imprezach promujących owoce i warzywa m. in. w szkołach (głównie festyny) oraz innych imprezach i targach (m.in. AGROPROMOCJA w Nawojowej, Święto Kwitnącej Jabłoni i Owocobranie w Łącku, Targi Sadownicze w Brzeznej).

Owoce i warzywa w szkole

Spółdzielnia począwszy od 2009 roku bierze czynnie udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Program ten ma na celu wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci – w czym swój udział posiada także SOZS. Dostarczamy porcje owocowo warzywne dla dzieci w klasach 0-III do szkół podstawowych. W 2015 roku dostarczyliśmy blisko 350 tys. porcji do 70 szkół. Porcje są pakowane w specjalne woreczki z logo Spółdzielni, co jest dodatkową promocją Firmy. Wpływa to pozytywnie na budowanie dobrej opinii wśród potencjalnych klientów oraz wyrobienie mocnej marki Firmy na rynku lokalnym.

 

Nasza baza

Dysponujemy siecią 30 placówek detalicznych na terenie Nowego Sącza, Starego Sącza, Krynicy oraz pobliskich gmin, siecią punktów skupu owoców i warzyw na terenie powiatu nowosądeckiego, magazynami hurtowymi w Nowym Sączu i Starym Sączu, bazą chłodniczą do przygotowania owoców miękkich na eksport oraz do przechowywania jabłek i warzyw przez okres zimowy, hurtownią środków ochrony roślin oraz 8 sklepami nasienno-zaopatrzeniowymi.

Oferta

Zajmujemy się skupem i sprzedażą owoców i warzyw w ponad 50 asortymentach.

Posiadamy w ciągłej sprzedaży jabłka konsumpcyjne na rynek krajowy i na eksport.

Oferujemy również owoce miękkie m.in. śliwy, truskawki, agrest, porzeczkę czarną i kolorową, aronię.

Inwestycje

W roku 2015 oddano do użytku nowoczesną chłodnię (przechowalnię) owoców w Łącku. Dlatego jesteśmy w stanie zapewnić świeże jabłka w kilkunastu odmianach przez cały rok, również na export pakowane wg życzeń Klienta.

Nagrody i wyróżnienia