Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej 06.05.2018

Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej 06.05.2018

Już po raz 25 na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej

odbyło się Święto Kwitnących Sadów. Jak co roku dla wszystkich przygotowano mnóstwo atrakcji – wesołe miasteczko, pokazy grup rekonstrukcji historycznej, czy stoiska z lokalnymi wyrobami. Na scenie królowały zespoły ludowe, a na stołach Kół Gospodyń Wiejskich przysmaki regionalne. Tradycyjnie impreza połączona była z rozpoczęciem sezonu lotniczego na Sądecczyźnie.

Dopisali mieszkańcy. Tym razem nie zawiodła pogoda. Było słonecznie i wietrznie. Taka aura jest wyśmienita do prezentacji pokazów lotniczych i odbywania podniebnych przejażdżek.

Do Łososiny Dolnej przyjechało wielu zaproszonych gości m.in. Wiesław Janczyk były wiceminister finansów, posłowie, Marek Pławiak – starosta nowosądecki, samorządowcy z wielu gmin Sądecczyzny oraz zagraniczni goście.

Goście lotniczego pikniku mogli podziwiać podniebne ewolucje, ale też zobaczyć Sądecczyznę z lotu ptaka. Na scenie można było zobaczyć występy tamburmajorem, przedszkolaków, zespołu Jakubkowianie, kabareciarzy z Kopydłowa. Zaśpiewał finalista programu The Voice of Poland – Michał Szczygieł, a gwiazdą wieczoru był zespół ZAKOPOWER, który perfekcyjnie łączy podhalański folklor oraz góralską zadziorność z rockiem, popem i muzyką elektroniczną. Można też było spróbować wspaniałej regionalnej kuchni.

Swoją obecność na imprezie  –  jak co roku, zaznaczyła Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej. Na naszym stoisku można było zakupić owoce i warzywa od lokalnych producentów, a także kwiaty, rozsady, zioła w doniczce, krzewy i wiele innych artykułów ogrodniczych.