Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku

Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku

Słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy mieszkańców Sądecczyzny na doroczne Święto Kwitnącej Jabłoni. Koncerty, sportowe emocje, degustacja potraw –  to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na tych wszystkich, którzy w dniach 11-12 maja 2019 wybrali się do Łącka.

 

Święto Kwitnącej Jabłoni zostało oficjalnie rozpoczęte uroczystą Mszą Świętą. Ten dzień jest  szczególny dla sadowników, których na Sądecczyźnie, a szczególnie w Łącku nie brakuje. Organizatorzy zaplanowali dla przybyłych gości mnóstwo atrakcji. Po zakończonej Eucharystii wszyscy w barwnym korowodzie i przy dźwiękach orkiestry przeszli do Amfiteatru na Jeżowej. Wójt gminy Łącko Jan Dziedzina przywitał wszystkich gości i uroczyście otworzył tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni.

Na scenie wystąpiła Orkiestra im. Tadeusza Moryto, chór „Zew Gór” oraz zespoły regionalne: „Małe Łącko”, „Czarny Potoczek”, „Mali Maszkowianie”, „Mali Zagorzynianie”, „Górale Łąccy” oraz „Kiyrpecki”. O godzinie 16.30 publiczność do łez rozbawi kabaret „Weźrzesz”. Punktualnie o godzinie 20 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Kamil Bednarek, który zaśpiewał swoje znane i lubiane piosenki.