Kwitnięcie Sadów w Łososinie z Lady Punk bez samolotów i pod parasolem

Kwitnięcie Sadów w Łososinie z Lady Punk bez samolotów i pod parasolem

 

Święto Kwitnących Sadów w Łososinie Dolnej odbyło się 5 maja. Niestety pogoda nie dopisała i organizatorzy musieli odwołać planowane atrakcje. Na płycie lotniska w Łososinie Dolnej nie odbyły się pokazy lotnicze. Deszcz oraz niska temperatura nie pozwoliła na korzystanie z zaplanowanych atrakcji. Wieczorny występ kapeli góralskiej „Ciupaga” poprzedził koncert gwiazdy – zespołu „Lady Pank”.

Wszystkich gości przybyłych na spotkanie, powitał wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek. Wśród nich był wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, posłowie (Jan Duda, Wiesław Janczyk, Andrzej Czerwiński), starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący RPN Roman Potoniec, wiceprzewodniczący RM Nowego Sącza Krzysztof Głuc, wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Nowosądeckiego.

Starosta Marek Kwiatkowski wręczył Srebrne Jabłko Sądeckie księdzu Stanisławowi Berdzikowi oraz Józefowi Koseckiemu i Kazimierzowi Rośkowi z OSP w Podrzeczu w podziękowaniu za trud i poświęcenie.

Mimo niesprzyjającej aury, swoją obecność zaznaczyła Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej wystawiając stoisko z produktami ziemi sądeckiej.